Çiçek Gibi Bir Dünya

Çiçekleri seven herkes buraya


  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler

  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1973
  Kayıt tarihi : 20/07/13

  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler Empty Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler

  Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Mayıs 08, 2019 8:26 am

  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler burada

  Ülkemizden her yıl Portekiz'e hatrı sayılır miktarda kişi giriş yapmaktadır. Portekiz için elbette vize almanız şarttır. Portekiz vizesi alacak olanlar, yanlarına 3 adet biyometrik fotoğraf almalıdır. Bu fotoğraflardan biri, Portekiz vizenizin başvuru formuna eklenecek iken, diğer iki tanesi ise başvuru evrakları arasında olacaktır. Ayrıca biyometrik fotoğraflarınızın 6 ay önceden çekilmiş olması gerekir. Yani eski bir biyometrik fotoğrafınızı evraklar arasına eklemeniz, başvurunuzun red cevabı almasına sebep olabilir.

  Portekiz konsolosluğu çeşitli vize başvuru merkezlerini görevlendirmiştir. Ve bu vize başvuru merkezleri üzerinden kolayca vize başvurusu gerçekleştirilebilir. Portekiz Konsolosluğunun görevleri arasında, ülkemizde bulunan Portekiz vatandaşlarına pek çok farklı konu ile ilgili yardımcı olmak da gelir. İki ülke arasındaki, özellikle diplomatik ilişkilerin düzenlenmesi ise, Portekiz Büyükelçiliğinin görevleri arasında yer alır.

   Forum Saati Salı Ara. 10, 2019 6:14 am